Vzdělávací dny

Zveřejněno: 13.07.2020.

Vzdělávací dny na ZŠ

V termínech 17.-20.8 a 24.-27.8. proběhly na ZŠ Vzdělávací dny pro děti prvního stupně. Tento projekt vznikl za účelem smysluplného trávení volného času o prázdninách. Účast dítěte, veškerý program a stravování bylo plně hrazené z Asociace školních sportovních klubů. První týden se zúčastnilo 27 dětí. Tým mladších dětí nesl název Krabíci. Tým vedly Martina Faitová a Jitka Heinischová. Tým starších dětí se pojmenoval Sportovci. Lektoři týmu Sportovců byli Petr Frank a Štěpánka Lázníčková. Ve druhém termínu byla už pouze jedna skupina a to 15 dětí. Tým nesl název Lišky. Zázemí nám poskytla školní družina a 4.třída. Na výborné obědy jsme chodili do školní jídelny. Outfit lektorů jsme mohli sladit díky sponzorskému daru z firmy Extrifit. Děkujeme za zářivá trička, ve kterých nás děti na výletech nepřehlédly.

Náš program se skládal z bloků vzdělávacích aktivit a sportovních aktivit. Ráno jsme si museli přivstat, scházeli jsme se nejpozději v 7 hod. Dopoledne jsme trávili na výletech. Protáhli jsme svaly v lanovém centru v Osíku, kde si děti vyzkoušely, jak jsou na tom s rovnováhou. Děti velice bavil fotbalgolf. Navštívili jsme také bowling. Ten nebyl pro každé dítě tak lehký, už kvůli váze bowlingových koulí. Za kulturou jsme vyrazili na prohlídku na zámek v Litomyšli a do Portmonea Josefa Váchala. V bludišti jsme hledali kódy pro otevření tajné komnaty. Krásný výhled na Zámecké návrší jsme si vychutnali z Červené věže. Na Deskohraní v knihovně v Litomyšli jsme si osvojili pravidla nejrůznějších her. Zasportovali jsme si na fotbalovém hřišti při Olympijském dni. Děti v týmech plnily jak sportovní úkoly, tak museli dát hlavy dohromady při vymýšlení básniček a tvoření plakátů. Úsilí a nápaditost dětí byla oceněna medailemi a diplomy. Odpoledne jsme trávili převážně sportovními aktivitami. Na hřištích jsme hráli hry. Díky hezkému počasí jsme mohli několikrát navštívit místní koupaliště. Společnými silami jsme připravili palačinky, zeleninové a ovocné saláty. Příprava děti velice bavila a na výsledku tvoření jsme si moc pochutnali.

Vzdělávací dny nám utekly až moc rychle. Doufáme, že se dětem společné chvíle líbily, že si odnesly spoustu nových zážitků a přátelství. A snad jsme i splnili záměr vzniku tohoto projektu a děti budou mít hezké vzpomínky na zakončení prázdnin.

Martina Faitová, Jitka Heinischová, Štěpánka Lázníčková, Petr Frank

Nepřehlédněte!

Sběr papíru

Zveřejněno: 27.09.2021.

Upozorňujeme občany, že v termínu od 11.-12.10. bude probíhat v základní škole sběr papíru a kartonu. Vytříděný, svázaný a zvážený sběr přivážejte k postrannímu vchodu školy, nejlépe v ranních…
Zobrazit celé